MOYA BRENNAN (CLANNAD)

concert info

14-12-2015, 19:00

Moya Brennan i jej zespół przedstawią specjalny 
Bożonarodzeniowy program IRISH CHRISTMAS

Moya Brennan (właściwe nazwisko: Maire Brennan) to główny głos legendarnej irlandzkiej grupy CLANNAD. Pozycja Artystki jest do tego stopnia wyjątkowa, że często nazywana jest Pierwszą Damą Muzyki Celtyckiej. W swojej karierze sprzedała ponad 20 milionów płyt.  
Historia Clannad sięga początków lat 70-tych i związana jest z rodziną Brennan, a zwłaszcza z dwiema najbardziej utalentowanymi siostrami - starszą Maire (Moya) i młodszą Eithne (Enya). Pierwsza z nich to właśnie Moya Brennan (stale w Clannad), a druga to ... słynna Enya (w Clannad w latach 1979-1982).
CLANNAD to uznana marka, obok U2 najbardziej rozpoznawalny zespół z Irlandii. Światową popularność przyniosły zespołowi płyty "Magical Ring" (1983), "Legend" z 1984 (muzyka do filmu/serialu "Robin z Sherwood", który był wielkim przebojem lat 80-tych również w Polsce) oraz "Macalla" na której Moya śpiewa m.in. duet z wokalistą U2 - Bono. Od 1992 roku Moya Brennan prowadzi karierę solową, dotychczas nagrała 10 autorskich albumów.
W Szczecinie Moya Brennan przedstawi program "Irish Christmas", w którym usłyszymy irlandzkie i międzynarodowe kolędy. Nie zabraknie też największych przebojów Clannad. 
Bono z U2 powiedział kiedyś, że słuchać wokalistki Clannad, to słuchać śpiewu anioła!

Will perform

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Subscribe and stay in touch

BUY TICKET

Here you can find full list of ticket offices. More

FREE TICKETS - GIFTS

We regularly give away tickets and other freebies (CDs, posters, artists' autographs) More

Join us